Fiberuttag FTB 2xSCS/LCD Mått: 105x83x25mm

E-nummer 5053126 Kopiera
Antal 1 Kopiera
Försäljningsenhet St Kopiera
ETIM-klass EC001409 Kopiera

Affärsområde

Fiberuttag
Fiber
  • Produktspecifikationer

    Litet och smidigt fiberuttag för inomhusmontage i vit ABS plast. Uttaget har Integrerad skarvkassett för upp till 4 fiber och levereras med fästmaterial. Som option kan uttaget levereras med adapter, pigtail, patch och svetshylsa. Uttaget rymmer 1 eller 2 SC simplex eller LC duplex mellanstycken. Kabel eller tub med max 5 mm i diameter kan tas in från baksidan, ovan- och underifrån. Vikt: 70 g Yttermått: 105x83x25mm. I kittet ingår förutom fiberuttaget: - Adapter SM SC/UPC Simplex blå ZrO2. - Pigtail SM SC/UPC 1m G657A1 900µm LSZH. - Patch SPX 1xSC/UPC-SC/UPC 0.5m SM G657A vit 2mm LSZH. - Svetshylsa 40mm för enkelfiber 250-900µm. - Fästmaterial (skruv och plugg).

  • Mått
    Längd 105 mm Kopiera
    Höjd 25 mm Kopiera
    Bredd 83 mm Kopiera
    Vikt 70 g Kopiera
  • Dokument
  • Tekniska Specifikationer - Skarvboxar
    Användningsområde Innomhus Kopiera
    Kapacitet - Antal Svetsskarvar 4 Kopiera
    Kontakttyper LC, SC Kopiera
    Diameter Inkommande Kabel max 5mm Kopiera
    Antal Inkluderade Svetskassetter 1 Kopiera
    Antal fiber per kassett 4 Kopiera
    Hylshållare inkluderas med kassetten Ja Kopiera
    IP Klassning IP20 Kopiera
    Material ABS Kopiera
    Halogenfri Ja Kopiera