Pigtail Singlemode

Fiberoptisk pigtail, singlemode G652D och G657A. Halogenfria enligt EN 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. Uppfyller kraven i IEC 61300, EN186000-1, EIA/TIA-455 och TELCORDIA GR-326-CORE/GR-63. ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet och levereras med individuella mätprotokoll. Med 45 mm påmonterade svetsskarvhylsor (2.4 mm krympta).

Pigtail SM G657A (12-pack med hylsor)

8 varianter

Fiberoptisk pigtail, singlemode G657A1. Halogenfria enligt EN 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. Uppfyller kraven i IEC 61300, EN186000-1, EIA/TIA-455 och TELCORDIA GR-326-CORE/GR-63. ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet och levereras med individuella mätprotokoll. Med 45 mm påmonterade svetsskarvhylsor (2.4 mm krympta).

Pigtail SM G652D (12-pack med hylsor)

8 varianter

Fiberoptisk pigtail, singlemode G652D. Halogenfria enligt EN 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. Uppfyller kraven i IEC 61300, EN186000-1, EIA/TIA-455 och TELCORDIA GR-326-CORE/GR-63. ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet och levereras med individuella mätprotokoll. Med 45 mm påmonterade svetsskarvhylsor (2.4 mm krympta).

Pigtail SM SC/UPC 1.5m G657A S12 900µm LSZH 12-pack inkl hylsor

5068822

Samtliga pigtails är tillverkas med CORNING G657A fiber och kontrollmäts enligt TELCORDIA GR-326-CORE standarden. De är halogenfria enligt IEC 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. De är ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet samt levereras med individuella mätprotokoll. Levereras i 12-pack där alla pigtails har en unik färg. Detta innebär att det blir enkelt att följa färgkodningen i kabeln som skall termineras. Fungerar för kablar som följer färkodning enligt S12 och EIA/TIA-598A.

Pigtail SM SC/APC 1.5m G657A S12 900µm LSZH 12-pack inkl hylsor

5068823

Samtliga pigtails är tillverkas med CORNING G657A fiber och kontrollmäts enligt TELCORDIA GR-326-CORE standarden. De är halogenfria enligt IEC 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. De är ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet samt levereras med individuella mätprotokoll. Levereras i 12-pack där alla pigtails har en unik färg. Detta innebär att det blir enkelt att följa färgkodningen i kabeln som skall termineras. Fungerar för kablar som följer färkodning enligt S12 och EIA/TIA-598A.

Pigtail SM LC/UPC 1.5m G657A S12 900µm LSZH 12-pack inkl hylsor

5068824

Samtliga pigtails är tillverkas med CORNING G657A fiber och kontrollmäts enligt TELCORDIA GR-326-CORE standarden. De är halogenfria enligt IEC 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. De är ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet samt levereras med individuella mätprotokoll. Levereras i 12-pack där alla pigtails har en unik färg. Detta innebär att det blir enkelt att följa färgkodningen i kabeln som skall termineras. Fungerar för kablar som följer färkodning enligt S12 och EIA/TIA-598A.

Pigtail SM LC/APC 1.5m G657A S12 900µm LSZH 12-pack exkl hylsor

5068825

Samtliga pigtails är tillverkas med CORNING G657A fiber och kontrollmäts enligt TELCORDIA GR-326-CORE standarden. De är halogenfria enligt IEC 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. De är ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet samt levereras med individuella mätprotokoll. Levereras i 12-pack där alla pigtails har en unik färg. Detta innebär att det blir enkelt att följa färgkodningen i kabeln som skall termineras. Fungerar för kablar som följer färkodning enligt S12 och EIA/TIA-598A.