SWT Effektmätare -70/+10 SC-kontakt, enkel, med väska

E-nummer 16405001 Kopiera
Produkttyp OPM-15A Kopiera
Antal 1 Kopiera
Försäljningsenhet St Kopiera
ETIM-klass EC000305 Kopiera

Affärsområde

Effektmätare
Fiber
  • Produktspecifikationer
    Effektmätare/dB-mätare används normalt tillsammans med en ljuskälla för dämpnings- och effektmätning i dB och dBm, eller ensam för uppmätning av effektnivå på ett system. Effektmätare/dB-mätare finns med eller utan sparfunktion. Några modeller med sparfunktion kan snabbt och enkelt överföra mätningarna till PC, bl.a till Excel. SC-kontakt är standard men även andra kontakter kan erhållas (FC/ST). OPM-15X mäter MM och SM i samma enhet (850/1300/1310/1490/1550/1625nm). OPM-15X har ingen sparfunktion. OPM-15X levereras med bärväska, 9v batteri och valfri adapter (SC/FC/ST). Ingen uppstartningstid. Storlek: 145 x 75 x 45mm. Vikt 300g. 24 månaders garanti. Egenskaper: - Mäter Singlemode- (SM) och ultimodefiber (MM) - Mäter dB/dBm/mW - Microprocessor & linear amplifier försäkrar för lång livslängd - Mäter snabbt. Ingen uppstarttid - Utbytbar kontakt (SC/ST/FC). För LC; Kontakta Melbye - Lång drifttid med 9V alkaline batteri - Liten storlek, väger lätt - Batterisparläge - CE-märkt Glöm inte: - Ett inkopplingskablage (patchcord) och mellanstycke för referensmätning och skarp mätning. - Rengöringsverktyg för instrumentets och kablagens kontakter t.ex Optic-Pen; E-nummer 1649543
  • Mått
    Vikt 30 g Kopiera
  • Dokument
  • Tekniska Specifikationer - Mätinstrument
    Fibertyp Singlemode, Multimode Kopiera
    Kalibrerade Våglängder 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm Kopiera
    Effektområde -70~+10dBm Kopiera
    Detektortyp InGaAs Kopiera
    Upplösning 0,01 dB Kopiera
    Kontakttyp SC/UPC Kopiera
    Kontakttyp - Ut-porten SC Kopiera
    Batterityp 9V Alkaliskt batteri Kopiera
    Batteritid 40 h Kopiera
    Strömsparfunktion Ja Kopiera
  • Fysiska Specifikationer - Mätinstrument
    Vikt 300 g Kopiera
    Längd 145 mm Kopiera
    Bredd 75 mm Kopiera
    Höjd 25 mm Kopiera
    Relativ Fuktighet 95 % Kopiera
    Temperaturområde vid Användning -20ºC ~ 50ºC Kopiera
    Temperaturområde vid Lagring & Transport -40ºC ~ 70ºC Kopiera