Fanout SM 2xSC/UPC G657A 2m G657A 0.8+1.2m=2m Telekom

E-nummer 5069977 Kopiera
Produkttyp EM7F2SU0020TELK Kopiera
Försäljningsenhet St Kopiera
ETIM-klass EC000748 Kopiera

Affärsområde

Ribbon Fanout
Fiber
  • Produktspecifikationer

    Fanouter från vår FTTx serie har låg dämpning och låg reflektion. Fanouterna tillverkas antingen med CORNING eller OFS fiber G652D och G657A1. De är halogenfria och uppfyller kraven i TELCORDIA GR-326-CORE, IEC 61754 och IEC 61300. Alla fanouter är ID märkta med ett unikt nummer och har full spårbarhet. Individuella mätprotokoll medföljer alla fanouter.

  • Mått
    Längd 190 mm Kopiera
    Höjd 10 mm Kopiera
    Bredd 180 mm Kopiera
    Vikt 54 g Kopiera
  • Dokument
  • Tekniska Specifikationer - Kontakter
    Max dämpning per kontakt (UPC) 0,2 dB Kopiera
    Max reflektionsdämpning på UPC kontakt −55 dB Kopiera
    Radius of Curvature UPC 7-25 mm Kopiera
    Max Vertex Offset 50 µm Kopiera
    Fiber instick/utstick (nm) 0 +/- 50nm Kopiera
  • FIBRE_FANOUT_Technical_Specification
    Antal Fiber 2 Kopiera
    Kontakttyp SC/UPC Kopiera
    Längd 2 m Kopiera
    Ribbonfiberns längd 1,2 m Kopiera
    Längd mellan fanout och kontakt 0,8 m Kopiera
    Färgschema - Fiber EIA/TIA-598A Kopiera
    Fibertyp ITU-T G.657 A1 Kopiera
    Temperaturområde vid Användning -40°C - +85°C Kopiera