Fiberuttag ORM1 G657 2xSCS/LCD IP30

E-nummer 5053106 Kopiera
Antal 1 Kopiera
Försäljningsenhet St Kopiera
ETIM-klass EC001409 Kopiera

Affärsområde

Fiberuttag
Fiber
  • Produktspecifikationer
    Litet och smidigt IP30 klassat fiberuttag för inomhusmontage i vit ABS plast (RAL 9003). Uttaget är anpassat för G657 fiber och rymmer 1 eller 2 SC simplex eller LC duplex mellanstycken. Kabel eller tub med max 6 mm diameter kan tas in från alla fyra sidor eller underifrån. Levereras med både kort och långt täcklock. Det långa locket täcker mellanstycken och kontakter på patchkablaget för ett enkelt mekaniskt skydd. Som option kan uttaget levereras med adapter, pigtail, patch och svetshylsa. Skyddsklass (EN 60529): IP30 / IP54 Slaghållfasthet (EN 62262, 50102): IK 07 Material: ABS plast Färg: Vit, RAL 9003 Vikt: 80 g (kort lock) Yttermått: 81x81x25mm (kort lock). Yttermått: 81x116x25mm (långt lock). I kittet ingår förutom fiberuttaget: - Adapter SM SC/UPC Simplex blå ZrO2. - Pigtail SM SC/UPC 1m G657A1 900µm LSZH. - Patch SPX 1xSC/UPC-SC/UPC 0.5m SM G657A vit 2mm LSZH. - Svetshylsa 40mm för enkelfiber 250-900µm. - Fästmaterial (skruv och plugg). Som tillbehör finns gummiförslutning som gör uttaget IP54 klassat.
  • Mått
    Längd 114 mm Kopiera
    Höjd 50 mm Kopiera
    Bredd 80 mm Kopiera
    Vikt 70 g Kopiera
  • Dokument
  • Tekniska Specifikationer - Skarvboxar
    Användningsområde Innomhus Kopiera
    Kapacitet - Antal Svetsskarvar 4 Kopiera
    Kapacitet - Antal Kontakter 2 Kopiera
    Kontakttyper SC/APC, SC/UPC, LC/UPC, LC/APC Kopiera
    Diameter Inkommande Kabel max 6mm Kopiera
    Hylshållare inkluderas med kassetten Ja Kopiera
    IP Klassning IP30 Kopiera
    Slagfasthet (EN 62262) IK07 Kopiera
    Färg Vit RAL 9003 Kopiera
    Material ABS Kopiera
    Brandklassning HB Kopiera