Pigtail SM SC/APC 1.5m G657A S12 900µm LSZH 12-pack inkl hylsor

E-nummer 5068823 Kopiera
Försäljningsenhet FP Kopiera
ETIM-klass EC000748 Kopiera

Affärsområde

Pigtail Singlemode
Fiber
  • Produktspecifikationer
    Samtliga pigtails är tillverkas med CORNING G657A fiber och kontrollmäts enligt TELCORDIA GR-326-CORE standarden. De är halogenfria enligt IEC 60754-1/2 och flamskyddade enligt IEC 60332-2-2. De är ID märkta med ett unikt nummer för full spårbarhet samt levereras med individuella mätprotokoll. Levereras i 12-pack där alla pigtails har en unik färg. Detta innebär att det blir enkelt att följa färgkodningen i kabeln som skall termineras. Fungerar för kablar som följer färkodning enligt S12 och EIA/TIA-598A.
  • Mått
    Längd 182 mm Kopiera
    Höjd 15 mm Kopiera
    Bredd 190 mm Kopiera
    Vikt 93 g Kopiera
  • Dokument